ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორი და კანცლერი ჭიათურის მულტიფუნქციურ ცენტრს ესტუმრნენ
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორი ალექსანდრე თევზაძე და KIU-კანცლერი მაგდა მაღრაძე ჭიათურის მულტიფუნქციურ ცენტრს ესტუმრნენ, ტექნოლოგიურ სივრცეში მიმდინარე სასწავლო პროცესს გაეცნენ და იმერეთის რეგიონში მცხოვრებ ახალგაზრდებს შეხვდნენ. რექტორმა და კანცლერმა აბიტურიენტებს ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის შესახებ მიაწოდეს ინფორმაცია და ის შესაძლებლობები გააცნეს, რომლებსაც KIU სტუდენტებს სთავაზობს.
აღსანიშნავოა, რომ ჭიათურის მულტიფუნქციური ცენტრის ტექნოლოგიურ სივრცეში მათემატიკისა და კომპიუტერული მეცნიერების მიმართულებით მოსწავლეთა მოსამზადებელი პროგრამები უკვე მეორე წელია წარმატებით ხორციელდება. სწავლო პროცესს ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის პროფესორები უძღვებიან, რომლებიც იმერეთის რეგიონში მცხოვრებ მე-11 და მე-12 კლასის მოსწავლეებს STEM დარგებში გამოცდილებას უზიარებენ. ტექნოლოგიური სივრცე სრულად არის აღჭურვილი შესაბამისი ტექნიკით/პირობებით, რათა მაღალ დონეზე წარიმართოს სწავლა-სწავლების პროცესი. სწავლა არის უფასო და ჭიათურელი და ზესტაფონელი ახალგაზრდებისთვის ხელმისაწვდომია კვალიფიციური ცოდნის მიღება.
ახალგაზრდებთან შეხვედრას „ჯორჯიან მანგანეზის“ ადმინისტრაციული დირექტორი თეიმურაზ ხონელია, ჭიათურის მულტიფუნქციური ცენტრის დირექტორი ნატალია პატარიძე და ცენტრის თანამშრომლები ესწრებოდნენ.
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტსა და ჭიათურის მულტიფუნქციურ ცენტრს შორის თანამშრომლობა მიზნად ისახავს რეგიონის მოსწავლეებისთვის უმაღლეს განათლებაზე ხელმისაწვდომობის გაზრდას, ბაზარზე მოთხოვნადი პროფესიების პოპულარიზაციას და დასაქმების ხელშეწყობას.

Rector and Chancellor of Kutaisi International University Visit Chiatura Multifunctional Center
Alexandre  Tevzadze,  Rector of Kutaisi International University and Magda Magradze, KIU Chancellor  visited the Chiatura multifunctional center, familiarized themselves with the ongoing educational process in the technological space and met with young people living in the Imereti region. The Rector and Chancellor told the applicants about Kutaisi International University and presented the opportunities KIU offers to students.
Noteworthy is  that in the technological space of the Chiatura multifunctional center  preparatory programs for students in mathematics and computer science have been successfully implemented for the second year. The educational process is led by professors from Kutaisi International University, who share their experience in STEM with eleventh-  and twelfth-graders  living in the Imereti region. The technology space is fully provided with the appropriate equipment/conditions to conduct the teaching and learning process at a high level. Education is free and young people from Chiatura and Zestafoni have the opportunity to gain qualified knowledge.
Administrative Director of Georgian Manganese Teimuraz Khonelia, Director of Chiatura Multifunctional Center Natalia Pataridze and staff of the center were present at the meeting with the youth.
Cooperation between Kutaisi International University and Chiatura Multifunctional Center is aimed at increasing access to higher education for students in the region, the popularization of professions in demand in the market and promoting employment.