ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი დასაქმების პირველ ფორუმს უმასპინძლებს
25 აპრილს ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი (KIU) დასაქმების პირველ ფორუმს უმასპინძლებს. ფორუმში მონაწილეობას  40-ზე მეტი ორგანიზაცია იღებს, როგორც კერძო ასევე საჯარო სექტორიდან. მონაწილე ორგანიზაციებს ექნებათ შესაძლებლობა, გაიცნონ საქართველოს ერთ-ერთი საუკეთესო უნივერსიტეტის კომპიუტერული მეცნიერების, მათემატიკის და მენეჯმენტის პროგრამების სტუდენტები, KIU-ს ტრენინგ პროგრამების კურსდამთავრებულები, წარადგინონ თავიანთი კომპანია და მათ კომპანიაში არსებული დასაქმებისა და სტაჟირების შესაძლებლობები.
KIU-ში, რომელმაც სტუდენტების პირველი ნაკადი 2020 წლის შემოდგომაზე მიიღო, დღეისათვის 1200-ზე მეტი სტუდენტი სწავლობს. წელს უნივერსიტეტს პირველი კურსდამთავრებულები ეყოლება.
ფორუმზე ორგანიზაციების გამოფენის პარალელურად, გაიმართება სხვადასხვა სემინარი და პრეზენტაცია ისეთ თემებზე, როგორიცაა - კარიერული ტენდენციები ინფორმაციული ტექნოლოგიების სექტორში; საბანკო სექტორი, როგორც დამსაქმებელი; დასაქმებისათვის საჭირო უნარ-ჩვევები; მომავლის პროფესიები და კონტაქტების დამყარების ძალა.
ღონისძიების პარტნიორია საქართველოს ICT ასოციაცია და საქართველოს საბანკო ასოციაცია. ფორუმის ფარგლებში, KIU-სა და ICT ასოციაციას შორის გაფორმდება ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი.
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის (KIU) მიზანია, საერთაშორისო და ადგილობრივი პარტნიორების მხარდაჭერით, ჩამოყალიბდეს სამეწარმეო უნივერსიტეტად და იყოს ინოვაციების მამოძრავებელი ძალა, მოამზადოს მაღალკვალიფიციური პროფესიონალები და ადამიანური კაპიტალი, რომელიც ხელს შეუწყობს ქვეყნის ეკონომიკურ ზრდას და განვითარებას.

On April 25th, Kutaisi International University (KIU) will host its inaugural Employment Forum. Over 40 organizations, representing both the private and public sectors, will participate in this event. The forum aims to facilitate connections between these organizations and students enrolled in computer science, mathematics, and management programs at one of Georgia's premier universities. It offers participating organizations the opportunity to connect with the students and graduates of KIU's training programs, present their organizations and offer job and internship opportunities.
KIU, which received its first cohort of students in the fall of 2020, currently has over 1,200 students enrolled. This year, the university will have its first graduates.
Alongside the exhibitions, the forum will feature various seminars and presentations covering topics such as career trends in ICT Sector, entrepreneurship opportunities, Interview skills, future professions, and the power of networking.
The partners of the event are ICT Association of Georgia and Banking Association of Georgia. Within the framework of the forum, a memorandum of cooperation will be signed between KIU and ICT Association of Georgia.
The goal of Kutaisi International University (KIU), supported by both international and local partners, is to establish itself as an entrepreneurial university and a catalyst for innovation. It aims to educate highly skilled professionals and foster human capital that will significantly impact the economic growth and development of the country.