ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში KIU-ს მათემატიკისა და კომპიუტერული მეცნიერების სკოლის წლის შემაჯამებელი ღონისძიება გაიმართა
26/12/2022
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში KIU-ს მათემატიკისა და კომპიუტერული მეცნიერების სკოლის წლის შემაჯამებელი ღონისძიება გაიმართა. ღონისძიების ფარგლებში გამოვლინდნენ და, შესაბამისი სერტიფიკატებითა და უნივერსიტეტის მიერ დაწესებული პრიზებით, დაჯილდოვდნენ KIU ვიზუალური მათემატიკის ფესტივალის 2022-ის (KIU Visual Math Fest 2022) გამარჯვებული გუნდები. ასევე სერტიფიკატები გადაეცათ ამავე სკოლის იმ წარმატებულ სტუდენტებსაც, რომლებიც 2021-2022 აკადემიური წლის განმავლობაში ჩართულნი იყვნენ სხვადასხვა ექსტრა კურიკულურ აქტივობაში Extra Curricular Academic Service (ECAS) ან მონაწილეობდნენ მათემატიკის/კომპიუტერული მეცნიერების ზამთრისა და ზაფხულის სკოლებში. სტუდენტებს საჩუქრები და სერტიფიკატები საზეიმო ვითარებაში გადასცეს ქუთაისის მერმა იოსებ ხახალეიშვილმა, ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორმა ალექსანდრე თევზაძემ, KIU-ს კანცლერმა მაგდა მაღრაძემ, მათემატიკისა და კომპიუტერული მეცნიერების პროგრამების ხელმძღვანელმა რამაზ ბოჭორიშვილმა.

Kutaisi International University Holds an Event to Summarize the Results of the Year of the KIU School of Mathematics and Computer Science
26/12/2022
Kutaisi International University held an event to summarize the results of the year of the KIU School of Mathematics and Computer Science. During the event, the winning teams of KIU Visual Math Fest 2022 were identified and awarded with the relevant certificates and prizes established by the University. Certificates were also awarded to those successful students from the same school who were involved in various Extra-Curricular Academic Service (ECAS) activities or participated in winter and summer math/computer science schools during the 2021-2022 academic year. Kutaisi Mayor Ioseb Khakhaleishvili, KIU  Rector Alexandre  Tevzadze, KIU Chancellor Magda Magradze, and the head of the Mathematics and Computer Science Program Manager Ramaz Bochorishvili presented gifts and certificates to students in a festive atmosphere.
Four winning teams/projects were selected as part of KIU Visual Math Fest 2022:
1st  Place Teams and Students:
Vectorial Art with Fourier Series
Team members:
Nikoloz Girgvliani
Nika Koguashvili
Luka Gogoladze
Out Of This World
Team Leader: Mariam Mamageishvili
Mariam Shonia
Gigi Jishkariani
Anano Tamarashvili
Giga Samkharadze
2nd  place team and students:
Games and Their Theories
Team leader: Alexandre  Oniani
Team member: Nikoloz Tankvelashvili.
3rd  place team and students:
Fractals, Mandelbrot and Julia Sets, Mandelbulb
Team leader: Mikheil Dzuliashvili
Luka Gorgadze
Demetre Shonia
Zuka Kenchuashvili
KIU Visual Math Fest 2023 and KIU π-Day Math Contest 2023 were announced for first-year students within the event.