ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის თანამშრომლებს საგანგებო სიტუაციებში ქცევის წესების, საგანგებო სიტუაციების მართვის ორგანიზების (საობიექტო დონეზე) შესახებ ტრენინგი ჩაუტარდათ
29/04/2022
28 და 29 აპრილს ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში საგანგებო სიტუაციებში ქცევის წესების, საგანგებო სიტუაციების მართვის ორგანიზების (საობიექტო დონეზე) შესახებ ორდღიანი ტრენინგი ჩატარდა. ტრენინგში მონაწილეობა ქუთაისის საუნივერსიტეტო ქალაქის შიდა უსაფრთხოების, საინჟინრო მიმართულების, ოპერაციებისა და კომენდანტურის სამსახურის თანამშრომლებმა მიიღეს. სემინარს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სსდ საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის,  სსიპ სახელმწიფო რეზერვებისა და სამოქალაქო უსაფრთხოების სერვისების სააგენტოს სპეციალისტები უძღვებოდნენ. შეხვედრის მონაწილეებს ორი დღის განმავლობაში ჰქონდათ შესაძლებლობა, მიეღოთ ინფორმაცია საგანგებო და გადაუდებელი სიტუაციების დროს საჭირო უნარ-ჩვევებისა და აუცილებელი მოქმედებების განხორციელების შესახებ. თეორიულ სწავლებასთან ერთად მათ ჩაუტარდათ იმიტირებული წვრთნები დარგის სპეციალისტების დახმარებით.
სწავლებაში ჩართული იყო 30-მდე პირი. ტრენინგის დასრულების შემდეგ მონაწილეებს სერტიფიკატები შსს სსდ საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის, სსიპ სახელმწიფო რეზერვებისა და სამოქალაქო უსაფრთხოების სერვისების სააგენტოს უფროსმა ზაზა ფანცულაიამ გადასცა.

On April 28 and 29 in the Kutaisi International University the two-day training on the rules of conduct in emergency situations, organization of emergency management (at the facility level) was held. The employees in internal security, engineering service, operations and commandant's office of Kutaisi University City participated in the training. The training was led by specialists from the Emergency Management Service of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, LEPL State Reserves and Civil. Security Services Agency. During the two days, the participants had the opportunity to learn the necessary skills and actions to be taken during emergencies. In addition to theoretical training, they were given simulation exercises with the help of experts in the field.
Around 30 people were involved in the training. At the end of the training, certificates were handed out to the participants by Zaza Pantsulaya, Head of the MIA Emergency Management Service, LEPL State Reserves and Civil. Security Services Agency.