თამარ მუმლაძე სწავლობდა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში. მან ბაკალავრის ხარისხი მიიღო ფსიქოლოგიის ფაკულტეტზე, ზოგადი ფსიქოლოგიის სპეციალობით, ხოლო შემდგომ განაგრძო სწავლა პოლიტიკურ და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე, სადაც მიიღო ფსიქოლოგიის მაგისტრის ხარისხი.
მისი პროფესიული გამოცდილება მოიცავს საუნივერსიტეტო პროგრამების შემუშავებაში მონაწილეობას სხვადასხვა უნივერსიტეტის დაკვეთით, ასევე სამაგისტრო პროგრამებზე მოწვეული ლექტორის პოზიციაზე ხანგრძლივ თანამშრომლობას.
2006 წლიდან დღემდე თამარ მუმლაძე მუშაობს არასრულწლოვნებთან, ასევე სააღმზრდელო და საგანმანათლებლო დაწესებულებების თანამშრომლებთან და ბავშვთან დაკავშირებულ სხვადასხვა პროფესიონალთან. ის არის არაერთი სატრენინგო მოდულის, პროფესიული გზამკვლევის სახელმძღვანელოს თანაავტორი, მათ შორის – განათლების სფეროში.

Tamar Mumladze studied at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. She earned a Bachelor's degree from the Faculty of Psychology, specializing in General Psychology, and later obtained a Master's degree in Psychology from the Faculty of Political and Social Sciences.
Her professional experience includes participation in the development of university programs commissioned by various universities, as well as years of work as an invited lecturer at the master’s level.
Since 2006, Tamar Mumladze has been working with minors, as well as with staff of educational and childcare institutions and other professionals involved with children. She is also the co-author of several training modules, professional guides and manuals, including those in the field of education.