ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის (KIU) მენეჯმენტის პროგრამის (ბაკალავრიატი) კურსდამთავრებული ნინო აბრამიშვილი, Ca’ Foscari University of Venice-ის (იტალია) Data Analytics for Business and Society-ის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტია!
ნინო აბრამიშვილი: „აღნიშნული სამაგისტრო პროგრამა აერთიანებს ჩემი ინტერესის ისეთ სფეროებს, როგორებიცაა ბიზნესი და მონაცემთა ანალიტიკა. ოთხი წლის განმავლობაში KIU-ს ინგლისურენოვანმა აკადემიურმა გარემომ, თეორიულმა და პრაქტიკულმა სწავლებამ, მომცა შესაძლებლობა თავისუფლად მემუშავა შესაბამის ლიტერატურასთან, დამეძლია სირთულეები და გამომევლინა ანალიტიკური და კვლევითი უნარები. ამ გამოცდილებამ შემძინა თავდაჯერებულობაც, წარმატებით გამევლო Ca’ Foscari-ში მიღების პროცესი. ჩემი მიზანია, მიღებული ცოდნა რეალურ სამუშაო გარემოში გამოვიყენო და მონაცემთა ანალიზის საფუძველზე ბიზნესისთვის სტრატეგიულად მნიშვნელოვანი გადაწყვეტილებები მივიღო“.
KIU-ში სწავლის პერიოდში ნინომ ბიზნესისა და ფინანსების თეორიული ბაზა ტექნიკურ უნარებთან გააერთიანა; შექმნა მონაცემთა ვიზუალიზაციის ინსტრუმენტები (Dashboards), როგორც შიდა პროცესების, ისე სხვადასხვა ქვეყნის ეკონომიკური მაჩვენებლებისა და ტენდენციების გასაანალიზებლად. აკადემიური საქმიანობის პარალელურად, ნინო აბრამიშვილი სხვადასხვა ორგანიზაციის ფინანსურ ოპერაციებსა და აღრიცხვებს მართავს.
Ca’ Foscari University of Venice ევროპის ერთ-ერთი წამყვანი უნივერსიტეტია. მისი სამაგისტრო პროგრამა - Data Analytics for Business and Society, ორიენტირებულია მონაცემთა ანალიზის, სტატისტიკისა და თანამედროვე ტექნოლოგიების ინტეგრირებაზე ეკონომიკურ და ბიზნეს პროცესებში, რაც სტუდენტებს მონაცემებზე დაფუძნებული გადაწყვეტილებების მისაღებად საჭირო პრაქტიკულ უნარებს უვითარებს. Ca’ Foscari აქტიურად თანამშრომლობს მსოფლიოს სხვადასხვა უნივერსიტეტთან, სტუდენტებს სთავაზობს გაცვლით პროგრამებსა და საერთაშორისო აკადემიურ შესაძლებლობებს.
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი (KIU) ულოცავს ნინოს ამ მნიშვნელოვან მიღწევას და უსურვებს შემდგომ პროფესიულ წინსვლას!

Nino Abramishvili is enrolled in the Master's programme at Ca' Foscari University, Venice, Italy.
A graduate of the School of Management at Kutaisi International University (KIU), Nino Abramishvili is enrolled in the Master's program in Data Analytics for Business and Society at Ca' Foscari University, Venice, Italy.
Nino Abramishvili: “I chose the Master’s programme in Data Analytics for Business and Society because it brings together two areas that most closely match my interests – business and data analytics. KIU's English-taught program, which emphasizes both theory and practice, prepared me well for the next stage of my studies. In the course of four years, I was able to work independently with relevant literature, approach complex challenges analytically, and further develop my research skills. Additionally, this preparation helped me to succeed during the admissions process at Ca' Foscari University of Venice. In order to contribute to strategic decision-making through data analysis, I aim to apply the knowledge and skills I acquire to real-world business challenges."
While studying at KIU, Nino combined a theoretical foundation in business and finance with technical expertise, developing data visualisation tools (dashboards) to analyse internal processes, as well as economic indicators and trends across different countries. Aside from studying, Nino Abramishvili is responsible for the management of financial operations and accounting for several organizations.
Ca’ Foscari University of Venice is one of Europe’s leading universities, with a strong international academic and research profile. The Master’s programme in Data Analytics for Business and Society brings together statistics, data analysis, and emerging technologies within the broader context of business and economics. Its interdisciplinary curriculum explores how quantitative methods and technological tools can be applied to understanding economic trends, business processes, and complex organisational challenges. Ca’ Foscari’s extensive international network also provides students with access to exchange programmes and wider academic opportunities around the world.
The KIU congratulates Nino Abramishvili on this significant achievement and wishes her continued success in her academic and professional endeavors!