ჩაშენებული კომპიუტერული სისტემების სამაგისტრო პროგრამის სამი სტუდენტი გერმანიაში განაგრძობს სწავლას
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის (KIU) ჩაშენებული კომპიუტერული სისტემების სამაგისტრო პროგრამის სამი სტუდენტი - გიგა სამხარაძე, ლუკა გვანცელაძე და კირა ჭეიშვილი, KIU-ს სრული დაფინანსებით, 2 სემესტრის განმავლობაში სწავლას განაგრძობს გერმანიაში, კაიზერსლაუტერნ-ლანდაუს (RPTU) უნივერსიტეტში.
KIU-ს სტუდენტები, ევროპის ერთ-ერთ წამყვან ტექნიკურ უნივერსიტეტში, ეუფლებიან ჩაშენებული კომპიუტერული სისტემების ისეთ ძირითად მიმართულებებს, როგორებიცაა: რეალური დროის სისტემები; ციფრული სისტემების არქიტექტურა; ჩაშენებული სისტემების ლაბორატორია; რობასტული ციფრული სისტემები; ციფრული სისტემების სინთეზი და ანალიზი. სასწავლო კურსები მოიცავს ჩაშენებული სისტემების თეორიულ და პრაქტიკულ ასპექტებს.
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ორმაგი ხარისხის ინგლისურენოვანი სამაგისტრო პროგრამა - „ჩაშენებული კომპიუტერული სისტემები (ECSY)“, ხორციელდება კაიზერსლაუტერნ-ლანდაუს უნივერსიტეტთან (RPTU) თანამშრომლობით.
პროგრამის დასრულების შემდეგ კურსდამთავრებულები ისარგებლებენ განსაკუთრებული კონკურენტული უპირატესობით კომპიუტერულ ინჟინერიაში, ჩაშენებულ კომპიუტერულ სისტემებში, რობოტიკაში, ციფრულ სისტემებში, ჭკვიან მოწყობილობებსა და IoT ეკოსისტემებში.

Three students from KIU's Embedded Computing Systems Master's Programme - Giga Samkharadze, Luka Gvantseladze and Kira Tcheishvili - have been awarded full scholarships to attend the University of Kaiserslautern-Landau (RPTU), Germany, for two semesters.
KIU students are advancing their knowledge at one of Europe’s leading technical universities in key areas of Embedded Computing Systems, including real-time systems, digital systems architecture, embedded systems laboratories, robust digital systems, and the synthesis and analysis of digital systems.
KIU’s English-taught dual-degree Master’s programme in Embedded Computing Systems (ECSY) is delivered in cooperation with the University of Kaiserslautern-Landau (RPTU), Germany.
Upon completion of the programme, graduates will benefit from a distinct competitive advantage in fields such as computer engineering, embedded computing systems, robotics, digital systems, smart devices, and IoT (Internet of Things) ecosystems.