ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტსა (KIU) და საქართველოს საბანკო ასოციაციას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. შეთანხმების მიხედვით, სტუდენტებისთვის დაგეგმილია პრაქტიკული გამოცდილების მიღების, სტაჟირების პროგრამების განხორციელებისა და საბანკო სექტორის წარმომადგენლებთან თანამშრომლობის შესაძლებლობები.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის აღმასრულებელმა დირექტორმა/რექტორმა ვახტანგ ცაგარელმა და საქართველოს საბანკო ასოციაცის პრეზიდენტმა ალექსანდრე ძნელაძემ. ღონისძიებას ესწრებოდნენ KIU-ს კანცლერი ლევან კოპალიანი, სკოლების ხელმძღვანელები და ადმინისტრაციის წარმომადგენლები.
თანამშრომლობა უზრუნველყოფს სტუდენტებისთვის ერთობლივი პროექტების, კვლევების და თემატური ღონისძიებების ორგანიზებასა და განხორციელებას. მემორანდუმი ასევე ხელს შეუწყობს უნივერსიტეტსა და კერძო სექტორს შორის თანამშრომლობის გაღრმავებას, ახალგაზრდებში თანამედროვე საბანკო სფეროს მოთხოვნებზე მორგებული უნარების განვითარებას.
მემორანდუმზე ხელმოწერის შემდეგ საქართველოს საბანკო ასოციაციის წარმომადგენლებმა კიბერუსაფრთხოებისა და კარიერული განვითარების მიმართულებით ახალგაზრდებისთვის თემატური საჯარო ლექცია ჩაატარეს. მსგავსი თანამშრომლობა ქმნის აკადემიური ცოდნისა და პრაქტიკული გამოცდილების ერთიან სივრცეს, რაც ქვეყნის ფინანსური სექტორის განვითარებისთვისაც მნიშვნელოვანია.

MOU has been signed between Kutaisi International University (KIU) and the Banking Association of Georgia.
The document was signed by the Executive Director/Rector of Kutaisi International University, Mr. Vakhtang Tsagareli, and President of the Banking Association of Georgia, Mr. Alexandre Dzneladze. The event was attended by the KIU Chancellor, Dr. Levan Kopaliani, Heads of Schools, and representatives of the university administration.
Under the agreement, joint projects will be developed for students, with the focus on gaining practical experience, implementing internship programmes, and fostering collaboration with representatives of the banking sector. The parties have also committed to organizing and delivering joint research initiatives and other relevant events.
Following the signing of the Memorandum, representatives of the Banking Association of Georgia delivered a public lecture for KIU students on cybersecurity and career development.