KIU-ს სტუდენტები Erasmus+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში გერმანიაში იმყოფებიან
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის (KIU) სტუდენტები, Erasmus+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, გერმანიაში იმყოფებიან. მათემატიკის და კომპიუტერული მეცნიერების სკოლების ოთხი სტუდენტი, 2025-2026 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრს ვურცბურგის უნივერსიტეტში გაივლიან.
მარიამ შონია, დიანა გაბისონია , აკაკი ხელაძე და გვანცა ჭურაძე ვურცბურგის უნივერსიტეტში მიიღებენ ევროპული ხარისხის მრავალფეროვან აკადემიურ და პრაქტიკულ გამოცდილებას.
გერმანიის ერთ-ერთი უძველესი ვურცბურგის უნივერსიტეტი, განსაკუთრებით გამოირჩევა საბუნებისმეტყველო და ტექნოლოგიური მიმართულებებით. ფართოდ  აღიარებულია უნივერსიტეტის მათემატიკისა და კომპიუტერული მეცნიერების ფაკულტეტები, რომლებიც აერთიანებენ როგორც თეორიულ, ისე გამოყენებით დარგებს.
KIU ულოცავს შერჩეულ სტუდენტებს Erasmus+ მობილობის პროგრამაში მონაწილეობას და წარმატებას უსურვებს მათ!

Students from Kutaisi International University (KIU) are currently in Germany as part of the Erasmus+ Exchange Programme. Four students from KIU’s School of Mathematics and School of Computer Science will spend the spring semester of the 2025–2026 academic year at the University of Würzburg.
Mariam Shonia, Diana Gabisonia, Akaki Kheladze, and Gvantsa Churadze will gain diverse academic and practical experience of European standards at the University of Würzburg.
The University of Würzburg is one of Germany's oldest universities, renowned for its programmes in natural sciences and technology. Its Departments of Mathematics and Computer Science are widely respected as they successfully combine theory and applied disciplines in their teaching practices.
KIU congratulates the selected students on their participation in the Erasmus+ Mobility Programme and wishes them continued success!