ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის განცხადება
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი (KIU) კატეგორიულად უარყოფს პლატფორმა tiflis24.substack.com-ის მიერ გავრცელებულ დეზინფორმაციას, თითქოს მიუნხენის ტექნიკური უნივერსიტეტი (TUM) წყვეტს KIU-თან სტრატეგიულ პარტნიორობას.
მსგავსი გადაუმოწმებელი და არაზუსტი შინაარსის სტატიები წარმოადგენს საზოგადოების შეცდომაში შეყვანის მიზანმიმართულ მცდელობას და ამასთანავე, KIU-ს და TUM-ის საერთაშორისო  სტრატეგიული თანამშრომლობისთვის რეპუტაციული ზიანის მიყენებას!
სტატიაში მოყვანილი ცრუ ინფორმაცია, რომელიც თითქოს KIU-ს პრორექტორ, პროფესორ პაატა ტურავას მიერ არის გავრცელებული, წარმოადგენს აბსოლუტურ დეზინფორმაციას, რომელიც ეყრდნობა მხოლოდ ანონიმურ და არასარწმუნო წყაროებს და მას საერთო არაფერი აქვს რეალურ ფაქტებთან.
ჩვენ ხაზგასმით ვაცხადებთ, რომ მიუნხენის ტექნიკური უნივერსიტეტი (TUM) რჩება KIU-ს მთავარ სტრატეგიულ პარტნიორად. ჩვენ კვლავაც მჭიდროდ ვთანამშრომლობთ აკადემიური ხარისხის უმაღლესი სტანდარტების უზრუნველსაყოფად. ამ ინსტიტუციური კავშირის სიმტკიცისა და უწყვეტობის გარანტიაა მიუნხენის ტექნიკური  უნივერსიტეტის ემერიტუს პრეზიდენტი, პროფესორი ვოლფგანგ ჰერმანი, რომელიც აგრძელებს მოღვაწეობას KIU-ს საპატიო პრეზიდენტის პოზიციაზე. ჩვენი პარტნიორობა არა მხოლოდ გრძელდება, არამედ თვისობრივად ახალ ეტაპზე გადადის. უახლოეს ხანში იგეგმება KIU-ს დელეგაციის მაღალი დონის ოფიციალური ვიზიტი TUM-ში, რომელიც მიზნად ისახავს თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავებასა და ახალი პროექტების ერთობლივ ინიცირებას.
მნიშვნელოვანია აღინიშნოს, რომ ჩვენი ყველა საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამა ხორციელდება ევროპელი პარტნიორების უშუალო კურირებითა და მკაცრი სტანდარტების დაცვით. ჩვენი სასწავლო სილაბუსები სრულად ეფუძნება ევროპულ სამეცნიერო სტანდარტებს.
TUM-ის გარდა, KIU წარმატებით თანამშრომლობს როგორც გერმანიის, ისე სხვა ქვეყნების წამყვან უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან. ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში დასაქმებული საერთაშორისო აკადემიური პერსონალის რაოდენობა მუდმივად მზარდია. უნივერსიტეტის უმთავრეს მისიად კვლავ რჩება საქართველოში ევროპული საგანმანათლებლო სტანდარტების დანერგვა და დამკვიდრება.
KIU-სთვის კვლავ მნიშვნელოვანია სტუდენტების საუკეთესო ინტერესების გათვალისწინება და მათთვის უმაღლესი სტანდარტის, ევროპული უმაღლესი განათლების ხელმისაწვდომობის ხელშეწყობა.
KIU ზრუნავს სტუდენტთა პროფესიულ ზრდასა და აკადემიურ განვითარებაზე, რასაც მრავალფეროვანი და ინოვაციური სასწავლო პროგრამებით უზრუნველყოფს.
ჩვენი კურსდამთავრებულების წარმატება გლობალურ ასპარეზზე - მათი სწავლა მსოფლიოს წამყვან უნივერსიტეტებსა და მათი დასაქმება საერთაშორისო გიგანტ კომპანიებში - არის იმ მაღალი ხარისხის დასტური, რომელსაც ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი სთავაზობს სტუდენტებს.
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი (KIU) ყველაზე მასშტაბური საქველმოქმედო მეგა-პროექტია, რომელიც დამოუკიდებელი საქართველოს ისტორიაში დაარსებულ ერთადერთ საერთაშორისო სახელმწიფო უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას წარმოადგენს.

Kutaisi International University (KIU) categorically denies the disinformation publicized by the platform tiflis24.substack.com, which falsely claims that the Technical University of Munich (TUM) is terminating its strategic partnership with KIU.
These unverified and inaccurate publications are a deliberate attempt to mislead the public and damage the reputation of the international strategic partnership between KIU and TUM.
The false information in the article, allegedly spread by KIU Prorector Professor Paata Turava, constitutes complete disinformation. It relies on anonymous and unreliable sources and has no connection to the facts.
We firmly declare that the Technical University of Munich (TUM) remains a key strategic partner of KIU. We continue our close collaboration to ensure the highest standards of academic quality. The guarantee of this solid and continuous institutional partnership is the Emeritus President of the Technical University of Munich, Professor Wolfgang Herrmann, who remains Honorary President of KIU. Our partnership not only continues but is entering a qualitatively new stage. A high-level visit by a KIU delegation is planned in the near future, intended to deepen collaboration and launch new project initiatives between TUM and KIU.
It is important to note that all our undergraduate and postgraduate programs are conducted under the direct supervision of our German partners and adhere to strict academic standards. Our course syllabuses are fully based on European scientific standards.
Beyond its partnership with TUM, KIU successfully cooperates with leading higher education institutions in Germany as well as in other countries. The number of international academic staff employed at Kutaisi International University is steadily increasing. The university's primary mission remains to introduce and establish European educational standards in Georgia.
KIU remains committed to ensuring the best interests of its students, alongside the continued promotion of access to higher education aligned with the highest European standards.
KIU supports the professional growth and academic development of students through a wide range of innovative educational programs.
The achievements of our students on the global stage – including studies at the world’s leading universities and employment in major international companies – serve as a testament to the high quality of education Kutaisi International University provides.
Kutaisi International University (KIU) stands as the largest charitable mega-project and is the only international state higher education institution established in the history of independent Georgia.