ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის (KIU) მენეჯმენტის სკოლის ხუთი სტუდენტი, Erasmus+ გაცვლითი პროგრამით დანიაში გაემგზავრა. შერჩეული სტუდენტები 2026 წლის გაზაფხულის სემესტრის განმავლობაში (იანვარი-ივნისი) სწავლას განაგრძობენ KIU-ს პარტნიორ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში - დანიის საერთაშორისო ბიზნეს აკადემიაში (International Business Academy – IBA).
ხუთთვიანი აკადემიური მობილობის პერიოდში სტუდენტებს შესაძლებლობა ექნებათ, დაესწრონ და გაიარონ საერთაშორისო აკრედიტაციის მქონე სასწავლო კურსები, რომლებიც სრულ შესაბამისობაშია მენეჯმენტის თანამედროვე საგანმანათლებლო სტანდარტებთან. პროგრამა ორიენტირებულია როგორც თეორიული ცოდნის გაღრმავებაზე, ისე პრაქტიკული და ანალიტიკური უნარების განვითარებაზე. დანიის საერთაშორისო ბიზნეს აკადემიაში ახალგაზრდები იმუშავებენ საერთაშორისო სტუდენტურ გარემოში, მიიღებენ მრავალკულტურულ აკადემიურ გამოცდილებას, გაეცნობიან სხვადასხვა საგანმანათლებლო მიდგომას, განავითარებენ კომუნიკაციისა და ადაპტაციის უნარებს.
გაზაფხულის სემესტრის Erasmus+ პროგრამაში შერჩეული მენეჯმენტის სკოლის მეორე და მესამე კურსის სტუდენტები არიან: მარიამ ბენიძე, ქეთევან მაჩიტიძე, ნიკოლოზ კიწმარიშვილი, მეგი ბადაშვილი და თამარ მუსერიძე.
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი განსაკუთრებულ მნიშვნელობას ანიჭებს სტუდენტთა საერთაშორისო აკადემიურ მობილობასა და პარტნიორ უნივერსიტეტებთან აქტიურ თანამშრომლობას, რომელიც ხელს უწყობს ახალგაზრდების აკადემიურ განვითარებას და უმაღლესი განათლების ხარისხის გაძლიერებას.
KIU-სა და დანიის საერთაშორისო ბიზნეს აკადემიის თანამშრომლობა წარმოადგენს საერთაშორისო პარტნიორული ქსელის მნიშვნელოვან ნაწილს, რომელიც მომავალში ითვალისწინებს როგორც სტუდენტური, ისე აკადემიური გაცვლითი პროგრამების კიდევ უფრო გაფართოებას.
დანიის International Business Academy (IBA) სტუდენტებს სთავაზობს თანამედროვე და პრაქტიკულ მიდგომებს ისეთი მნიშვნელოვანი დარგების მიმართულებით, როგორებიცაა: ბიზნესი, მარკეტინგი, ფინანსები, ტექნოლოგიები და მენეჯმენტი. IBA გამოირჩევა საერთაშორისო გარემოთი, მაღალაკადემიური სტანდარტებითა და პროფესიული გამოცდილებით.
KIU ულოცავს შერჩეულ სტუდენტებს Erasmus+ აკადემიური მობილობის პროგრამაში მონაწილეობას და წარმატებას უსურვებს მათ.

Five students from KIU’s School of Management have departed for Denmark within the framework of the Erasmus+ exchange programme. The selected students will continue their studies during the Spring Semester of 2026 (January–June) at KIU’s partner higher education institution, the International Business Academy (IBA) in Denmark.
During the five-month academic mobility period, students will have the opportunity to attend and complete internationally accredited courses that fully align with contemporary educational standards in management. The programme focuses on both deepening theoretical knowledge and developing practical and analytical skills. While studying at the International Business Academy, participants will engage in an international student environment, gain multicultural academic experience, become familiar with diverse educational approaches, and further develop their communication and adaptability skills.
The students selected for the Erasmus+ programme for the Spring Semester from the School of Management, representing the second and third years of study, are: Mariam Benidze, Ketevan Machitidze, Nikoloz Kitsmarishvili, Megi Badashvili, and Tamar Museridze.
Kutaisi International University places a strong emphasis on international academic mobility and active cooperation with partner universities, as these initiatives significantly contribute to students’ academic development and to the overall enhancement of the quality of higher education.
The collaboration between KIU and the International Business Academy of Denmark constitutes an important part of KIU’s international partnership network, which in the future aims to further expand both student and academic exchange programmes.
The International Business Academy (IBA) in Denmark offers students modern and practice-oriented approaches in key fields such as business, marketing, finance, technology, and management. IBA is distinguished by its international environment, high academic standards, and strong emphasis on professional experience.
KIU congratulates the selected students on their participation in the Erasmus+ exchange program and wishes them continued success in their academic pursuits.