KIU-ში შიდა საუნივერსიტეტო მინი ფეხბურთის ჩემპიონატი ჩატარდა
KIU-ში შიდა საუნივერსიტეტო მინი ფეხბურთის ჩემპიონატი დასრულდა. ფინალში ერთმანეთს დაუპირისპირდნენ სტუდენტების გუნდი „Se7ven“ და ადმინისტრაციის წარმომადგენელთა გუნდი „ფეოლა“.
დაძაბულ მატჩში, რომელიც გარდამავალი უპირატესობებით მიმდინარეობდა, გამარჯვება მოიპოვა გუნდმა „ფეოლამ“ (4:2).
ფინალურ დაპირისპირებას ესწრებოდნენ KIU-ს რექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, ქუთაისის საუნივერსიტეტო ქალაქის დირექტორი ვახტანგ ცაგარელი და პრორექტორი პაატა ტურავა, რომლებმაც მატჩის დასრულების შემდეგ ორივე გუნდის წევრებს მედლები გადასცეს. გამარჯვებული გუნდი სიმბოლური თასით დაჯილდოვდა.
შიდა საუნივერსიტეტო მინი ფეხბურთის ტურნირი KIU-ს სტუდენტების - ანდრია გვარამიას და დავით მათიაშვილის ორგანიზებით ჩატარდა. ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში, სტუდენტური ცხოვრების და საგანმანათლებლო გარემოს განვითარების, ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციის ხელშეწყობის მიზნით, სხვადასხვა შინაარსის საგრანტო პროექტი ხორციელდება, რაც ახალგაზრდებისთვის თავისუფალი დროის საინტერესოდ გატარების შესაძლებლობაა.

The internal university mini-football championship at Kutaisi International University (KIU) has concluded. In the final match, the student team “Se7ven” competed against the administration representatives’ team “Feola.”
In a tense and closely contested game marked by shifting momentum, “Feola” emerged victorious with a score of 4 - 2.
The final match was attended by the Acting Rector of KIU and Director of Kutaisi University Campus, Mr. Vakhtang Tsagareli, and Pro-Rector, Professor Paata Turava. Following the match, they presented medals to members of both teams, while the winning team was awarded a symbolic trophy.
The internal university mini-football tournament was organized by KIU students Andria Gvaramia and Davit Matiashvili. At Kutaisi International University, various grant-funded projects are implemented to enrich student life and the educational environment, as well as to promote a healthy lifestyle, offering students meaningful and engaging opportunities for spending their free time.