KIU-ში სტუდენტურ საგრანტო პროექტებზე განაცხადების მიღება გრძელდება!
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტშისტუდენტური ცხოვრებისა და საგანმანათლებლო გარემოს განვითარების ხელშეწყობის მიზნით, ხორციელდება სტუდენტური პროექტების დაფინანსების საგრანტო პროგრამა. აღნიშნული პროგრამა შესანიშნავი შესაძლებლობაა მიიღოთ დაფინანსება შემდეგ კატეგორიებში:
სტუდენტური ცხოვრების ხელშემწყობი პროექტები
სტარტაპ-პროექტები
საგანმანათლებლო პროექტები
პროგრამაზე საპროექტო განაცხადის შემოტანა შეუძლია KIU- აქტიური სტატუსის მქონე სტუდენტს, სტუდენტთა ჯგუფს/გაერთიანებას, სტუდენტურ კლუბებს.
პროექტის წარდგენა შესაძლებელია როგორც ინგლისურ, ასევე ქართულ ენაზეერთი პროექტისთვის გამოყოფილი ბიუჯეტის ოდენობა შეადგენს არაუმეტეს 12,500 ლარს საშემოსავლო გადასახადის ჩათვლითმისასალმებელია პროექტები, რომელებსაც ექნებათ თანადაფინანსების კომპონენტი.
პროექტების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მოცემულია პროგრამის გაიდლაინში.
პროექტის წარსადგენად საჭირო დოკუმენტებია:
საპროექტო განაცხადის ფორმა
პროექტის ბიუჯეტის ფორმა
პროექტის წარმდგენი სტუდენტის რეზიუმე
სტუდენტთა საგრანტო პროექტები გაძლევთ შესაძლებლობას მიიღოთ გამოცდილება პროექტის მართვაში, შეიძინოთ საჭირო უნარ-ჩვევები, გააფართოოთ ბიზნეს-საკონტაქტო წრე და შეიძინოთ მეგობრები. ამ დრომდე უნივერსიტეტში მოქმედი ყველა სპორტული, მუსიკალური თუ საგანმანათლებლო კლუბი დაფინანსებულია სწორედ სტუდენტთა საგრანტო პროექტების ფარგლებში.
სტუდენტურ საგრანტო პროექტებზე განაცხადების მიღება გაგრძელდება 28 დეკემბრის ჩათვლით აღნიშნულ იმეილზე: sgp@kiu.edu.ge
პროგრამის ფარგლებში გაიმართება საინფორმაციო შეხვედრები და მოეწყობა პროექტის მართვის ტრენინგ კურსი პროექტის განხორციელებით დაინტერესებული სტუდენტებისთვის.
შეკითხვების ან/და კონსულტაციების შემთხვევაში დაუკავშირდით სტუდენტთა საგრანტო პროექტებს: sgp@kiu.edu.ge

Kutaisi International University is accepting applications for its Student Grant Projects Program, designed to enhance student life and foster a thriving educational environment.
This initiative provides an excellent opportunity to secure funding in the following categories:
• Projects Supporting Student Life
• Start-up Projects
• Educational Projects
Applications may be submitted by any KIU student with active status, student groups or associations, and student clubs.
Projects may be presented in either English or Georgian. The maximum budget allocation per project is 12,500 GEL, inclusive of income tax. Projects incorporating a co-financing component are particularly encouraged.
Detailed information about the program can be found in the Program Guidelines.
Required Documentation:
• CV of the Project Lead
The Student Grant Program offers participants valuable experience in project management, opportunities to develop essential skills, expand professional networks, and forge lasting friendships. To date, all sports, musical, and educational clubs operating at the university have been funded through this program.
Applications for student grant projects will be accepted until 28 December via the following email address: sgp@kiu.edu.ge
Information sessions and a project management training course will be organised for students interested in implementing projects.