ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი (KIU) და ქუთაისის საუნივერსიტეტო ქალაქი (KUCA), გლობალურ სტარტაპ პლატფორმასთან - “THE Crossroads” ითანამშრომლობენ. მხარეებს შორის სამმხრივი მემორანდუმი გაფორმდა.
დოკუმენტს ხელი მოაწერეს ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა, პროფესორმა პაატა ტურავამ, ქუთაისის საუნივერსიტეტო ქალაქის დირექტორმა ვახტანგ ცაგარელმა და THE Crossroads-ის დამფუძნებელმა ნიკოლოზ კობახიძემ.
ახალი პარტნიორობის მიზანია ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტისა და მის გარშემო არსებული ეკოსისტემის განვითარების მხარდაჭერა, რაც კიდევ უფრო გააძლიერებს KIU-ს, ჩამოყალიბდეს რეგიონში წამყვან ინოვაციურ და სამეწარმეო ჰაბად.
მემორანდუმი ითვალისწინებს KIU-ს ბაზაზე თანამედროვე ინოვაციების ცენტრის შექმნას და ამოქმედებას; მსოფლიო დონეზე აღიარებული საგანმანათლებლო პროგრამების განხორციელების ხელშეწყობას; საქართველოს გლობალური ინოვაციური ხიდის სტატუსის განმტკიცებას.

Kutaisi International University (KIU) and Kutaisi University Campus (KUCA) will collaborate with the global startup platform “THE Crossroads”. A trilateral memorandum of understanding has been signed between the parties.
The document was signed by the Acting Rector of Kutaisi International University, Professor Paata Turava, Director of Kutaisi University Campus Vakhtang Tsagareli and the founder of THE Crossroads Nikoloz Kobakhidze.
The new partnership aims to support the development of Kutaisi International University and the surrounding ecosystem, further strengthening KIU as a leading innovation and entrepreneurial hub in the region.
The memorandum outlines plans to establish and launch a modern innovation center at KIU, facilitate the implementation of globally recognized educational programs, and strengthen Georgia’s role as a global innovation bridge.