ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში (KIU) სტუდენტური ცხოვრებისა და საგანმანათლებლო გარემოს განვითარების ხელშეწყობის მიზნით, სტუდენტური პროექტების დაფინანსების საგრანტო პროგრამის ფარგლებში განაცხადების მიღება დაიწყო.
გრანტით დაფინანსების მიზნით, განაცხადების წარდგენა KIU-ს აქტიური სტატუსის მქონე სტუდენტს, სტუდენტების ჯგუფს, სტუდენტურ კლუბს ან სტუდენტურ გაერთიანებას შეუძლია.
განაცხადები მიიღება 2024 წლის 2 დეკემბრის ჩათვლით ელექტრონულად, მხოლოდ ონლაინ რეგისტრაციის საფუძველზე, მეილზე: sgp@kiu.edu.ge
პროექტის წარდგენა შესაძლებელია როგორც ინგლისურ, ასევე ქართულ ენაზე. ერთი პროექტისთვის გამოყოფილი ბიუჯეტის ოდენობა შეადგენს არაუმეტეს 12,500 ლარს, საშემოსავლო გადასახადის ჩათვლით (20%). მისასალმებელია პროექტები, რომლებსაც ექნება თანადაფინანსების კომპონენტი.
სტუდენტური პროექტების დაფინანსების საგრანტო პროგრამა სხვადასხვა კატეგორიის პროექტების დაფინანსებას ითვალისწინებს:
• სტუდენტური ცხოვრების ხელშემწყობი პროექტები;
• სტუდენტური საგანმანათლებლო პროექტები;
• სტუდენტების ჯგუფის მიერ შექმნილი სტარტაპ პროექტები.
სტუდენტური პროექტების დაფინანსების საგრანტო პროგრამის ფარგლებში, ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის (KIU) მიერ დადგენილი კრიტერიუმები:
• პროექტის ფარგლებში ჩატარებულ აქტივობებში მონაწილეობა უნდა შეეძლოს უნივერსიტეტის ნებისმიერ სტუდენტს;
• პროექტის ფარგლებში ჩატარებული აქტივობების სამუშაო ენა უნდა იყოს ინგლისური ან ინგლისური და ქართული, გარდა უცხო ენების კლუბებისა;
• აქტივობა/ღონისძიება უნდა ემსახურებოდეს უნივერსიტეტში სტუდენტური ცხოვრების გამრავალფეროვნებას და ინკლუზიური გარემოს შექმნას, სტუდენტების აკადემიური და პროფესიული უნარების ამაღლებას და განვითარებას;
• სტუდენტი უფლებამოსილია მონაწილეობა მიიღოს ერთდროულად მხოლოდ ორი პროექტის წარდგენაში, ხოლო პროექტის კოორდინატორი შეიძლება იყოს მხოლოდ ერთ პროექტში.
პროექტის წარდგენის წესი:
• საპროექტო განაცხადი, სადაც მოცემული იქნება ინფორმაცია პროექტის საინიციატივო ჯგუფის შესახებ, პროექტის მიზანი, პროექტის აღწერა და დასაბუთება, პროექტის შესრულების გეგმა და გრაფიკი, მოსალოდნელი შედეგები, პროექტის ბიუჯეტი;
• პროექტის კოორდინატორისა და საინიციატივო ჯგუფის წევრთა რეზიუმეები;
• პროექტის წარდგენა შეიძლება როგორც ინგლისურ, ასევე ქართულ ენაზე;
• საპროექტო განაცხადის წარდგენა შესაძლებელია ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: sgp@kiu.edu.ge
დამატებითი ინფორმაციისთვის, ფონდის სახელმძღვანელო დოკუმენტის და ფორმების მოსაპოვებლად, გთხოვთ, დაგვიკავშირდეთ: sgp@kiu.edu.ge
აღსანიშნავია, რომ 2020 წლიდან, პროგრამის ფარგლებში, სხვადასხვა მიმართულების 20-მდე სტუდენტური პროექტი განხორციელდა, რომლებიც ორიენტირებული იყო ინკლუზიური საუნივერსიტეტო გარემოს შექმნაზე, სტუდენტთა აკადემიური და პროფესიული უნარების ამაღლებაზე, სპორტულ, შემოქმედებით, კულტურულ და კვლევით პროექტებში ჩართვაზე. განხორციელებული პროექტების საერთო ბიუჯეტი 120 000 ლარს შეადგენს.

To promote the development of student life and the educational environment at Kutaisi International University (KIU), applications are now being accepted for the Student Projects Financing Program.
The project can be submitted by a student with active status at the University, a group of students, a student club, or any student association.
Applications will be accepted electronically until December 2, 2024, and must be submitted through online registration only via email at sgp@kiu.edu.ge
The project can be submitted both in English and in Georgian. The amount of budget allocated for one project is no more than 12,500 GEL, including tax (20%). Projects with a co-financing component are welcome.
The program provides funding for the following categories of projects:
• Student Life Support Projects;
• Student Educational Projects;
• Startup Projects by Students.
Criteria
• The working language of the project activities should be English or a combination of English and Georgian, except for foreign language clubs;
• Activities or events should aim to diversify student life at the University and foster an inclusive environment, while enhancing students' academic and professional skills;
• A student may submit a maximum of two projects at any given time, and a project coordinator can be involved in only one project.
Project Submission Procedure:
• Submit a project application that includes information about the initiative group, project objectives, project description and justification, implementation plan and schedule, expected results, and project budget.
• Include resumes of the project coordinator and members of the initiative group.
• Projects can be submitted in either English or Georgian.
• Applications should be sent to the email address: sgp@kiu.edu.ge
For questions and/or consultations, please reach out to the Student Projects Financing Program team at the following email address: sgp@kiu.edu.ge
Since 2020, the program has supported up to 20 student projects across various areas, aimed at fostering an inclusive university environment, enhancing students' academic and professional skills, and promoting participation in sports, creative, cultural, and research initiatives. The total budget for these implemented projects amounts to 120,000 GEL.