KIU-ს ფოტოკონკურსის 2024 წლის გამარჯვებულების ვინაობა ცნობილია
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტმა „KIU ფოტოკონკურსი 2024“-ს უმასპინძლა. ტრადიციულად, წლევანდელი პროექტის ფარგლებშიც არაერთი საინტერესო და კრეატიული ნამუშევარი წარმოადგინეს სტუდენტებმა. კონკურსის თემატიკა გახლდათ - სტუდენტური ცხოვრება KIU-ს საუნივერსიტეტო ქალაქში.
KIU-ს ფოტოკონკურსის 2024 წლის გამარჯვებულები გახდნენ:
მარიამ კოპალეიშვილი - პირველი ადგილი;
ლიზი ქავზინაძე - მეორე ადგილი;
ნუცა გიორგიძე - მესამე ადგილი.
გამარჯვებულები პროფესიონალი ფოტოგრაფებისგან შემდგარმა ჟიურიმ გამოავლინა. პირველი, მეორე და მესამე ადგილის მფლობელები სპეციალური პრიზებით დაჯილდოვდნენ, ხოლო კონკურსის ყველა მონაწილეს შესაბამისი სერტიფიკატი გადაეცა. KIU-მ ახალგაზრდა, ნიჭიერ ფოტოგრაფებს მისცა უნიკალური შესაძლებლობა, გამოეხატათ თავიანთი ხედვა და შემოქმედებითი უნარები. სტუდენტთა მიერ შექმნილი ფოტონამუშევრები KIU-ს საგამოფენო სივრცეში განთავსდება.
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი სტუდენტური ინიციატივების მხარდაჭერის, სტუდენტური ცხოვრებისა და საგანმანათლებლო გარემოს განვითარების ხელშეწყობის მიზნით, ყოველწლიურად არაერთ პროექტს ახორციელებს.

KIU Photo Contest 2024
Kutaisi International University (KIU) hosted the "KIU Photo Contest 2024." Students showcased a variety of creative pieces centered around this year's theme: student life on the KIU campus.
The winners of the KIU Photo Contest 2024 are:
l place - Mariam Kopaleishvili;
ll place - Lizi Qavzinadze;
lll place - Nutsa Giorgidze.
The winners were selected by a jury of professional photographers. First, second, and third place winners received special prizes, while all participants were awarded certificates. KIU provided young, talented photographers with a unique opportunity to express their vision and creativity. The students' photographic works will be displayed in the exhibition space at KIU.
Kutaisi International University undertakes a variety of projects each year to support student initiatives and enhance the development of student life and the educational environment.