ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი (KIU) აცხადებს სტუდენტების მიღებას საბაკალავრო პროგრამებზე 2022-2023 სასწავლო წლისთვის. ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე საბაკალავრო პროგრამებზე ჩარიცხვის მსურველ აბიტურიენტებს რეგისტრაცია 4 აპრილის ჩათვლით შეუძლიათ, ხოლო პირველად რეგისტრაციაში ცვლილებების შეტანა (მათ შორის უნივერსიტეტისა და საგანმანათლებლო პროგრამის ცვლილება) ერთიანი ეროვნული გამოცდების აპელაციის შედეგების გამოქვეყნებიდან მომდევნო დღის ჩათვლით ექნებათ.
KIU 2022-2023 სასწავლო წლისთვის სტუდენტების მიღებას ბაკალავრიატის შემდეგ ინგლისურენოვან პროგრამებზე აცხადებს:
1970101 - მათემატიკა
სპეციფიური კონცენტრაციები:
კონცენტრაციების არჩევა შესაძლებელია არჩევითი კურსების ხარჯზე.
1970102 - კომპიუტერული მეცნიერება
პროგრამული კონცენტრაციები: ენებზე დაფუძნებული ტექნოლოგიები; სისტემის არქიტექტურა; ციფრული სისტემები
მონაცემთა ბაზები; ლოგიკა და ავტომატური დასკვნები; პროგრამული ინჟინერია;
განაწილებული სისტემები; ხელოვნური ინტელექტი
1970103 - მენეჯმენტი
პროგრამული კონცენტრაციები:
ოპერაციების და მიწოდების ჯაჭვის მართვა; მარკეტინგი, სტრატეგია და ლიდერობა
ეკონომიკა და პოლიტიკა; ფინანსები და ბუღალტრული აღრიცხვა; ინოვაციები და მეწარმეობა.
რატომ KIU?
უნივერსიტეტი ახალგაზრდებს სთავაზობს ევროპული სტანდარტის საგანმანათლებლო პროგრამებს, რომლებიც შემუშავებულია მსოფლიოს ერთ-ერთ წამყვან - მიუნხენის ტექნიკურ უნივერსიტეტთან (TUM) თანამშრომლობით.სწავლა ხორციელდება ქართველი და უცხოელი პროფესორების მიერ და მიმდინარეობს ინგლისურ ენაზე.
* სტუდენტები გარდა აკადემიური და სასწავლო პროცესისა, აქტიურად მონაწილეობენ სხვადასხვა პროფესიულ კლუბში,
შიდა კონკურსში, პროექტსა და ოლიმპიადაში.
* წარჩინებული სტუდენტებისთვის გათვალისწინებულია სხვადასხვა სასტიპენდიო და გაცვლითი პროგრამა.
* უნივერსიტეტი სტუდენტებს სთავაზობს სხვადასხვა სახის სტიპენდიასა და სასწავლო და უნივერსიტეტის კამპუსში
ცხოვრების გრანტებს. დამატებითი ინფორმაციისთვის იხილეთ KIU სტუდენტური გრანტების ფონდის სახელმძღვანელო
* 2021 წლის ერთიანი ეროვნული გამოცდების საბოლოო შედეგების მიხედვით, ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, რომელიც ჯერ მხოლოდ ორი წელია, რაც ფუნქციონირებს, საქართველოს უნივერსიტეტების რეიტინგში წამყვან პოზიციებს იკავებს. შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის მიერ გავრცელებული ინფორმაციის თანახმად, საშუალო საკონკურსო ქულის მიხედვით, 19 სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის KIU პირველ ადგილზე, ხოლო 53 ავტორიზებულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას შორის მეორე ადგილზეა.
უნივერსიტეტში სტუდენტების ჩარიცხვა
KIU-ს ბაკალავრიატის პროგრამებზე ჩარიცხვა ხორციელდება ერთიანი ეროვნული გამოცდების საფუძველზე და ამასთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაცია შეგიძლიათ იხილოთ შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის (NAEC) ვებგვერდზე განთავსებული აბიტურიენტთა ცნობარში. აბიტურიენტებს, რომლებსაც სურთ ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ბაკალავრიატის პროგრამებზე სწავლა, ონლაინ რეგისტრაცია უნდა გაიარონ აღნიშნულ ვებგვერდზე. ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის კოდია - 197.
მეორე სავალდებულო-არჩევითი საგანით ჩასარიცხ კონტინგენტზე გამოყოფილია პროგრამაზე გამოცხადებული ვაკანსიების საერთო რაოდენობის 10%.
დამატებითი ინფორმაციისთვის და შეკითხვების შემთხვევაში დაგვიკავშირდით ტელეფონის ნომრებზე: 555 11 80 40 ან *0197

KIU Announces Admission to Bachelor Programs for the Academic Year 2022-2023
Kutaisi International University (KIU) announces admission of students to Bachelor programs for the academic year 2022-2023. Applicants who wish to enroll in Bachelor's degree programs based on the results of unified national examinations can register until April 4, and they will be able to make changes to the initial registration (including change the university and the educational program) until the day following the publication of the appeal results of the unified national examinations.
For the academic year 2022-2023, KIU announces admissions to the following English language undergraduate programs:
1970101 - Mathematics.
Specific Concentrations:
Concentrations may be selected through elective courses.
1970102 - Computer Science
Program concentrations: Language-Based Technologies; Systems Architecture; Digital Systems; Databases; Logic and Automatic Inference; Software Engineering; Distributed Systems; Artificial Intelligence.
1970103 - Management
Program concentrations:
Operations and supply chain management; Marketing, Strategy and Leadership; Economics and Policy; Finance and Accounting; Innovation and Entrepreneurship.
Why KIU?
The University offers young people educational programs of European standard, developed in cooperation with one of the world's leading Technical University of Munich (TUM). Teaching is provided by Georgian and foreign professors and is conducted in English.
In addition to the academic and learning process, students are actively involved in various professional clubs,    internal competitions, projects and Olympiads.
Various scholarships and mobility  programs are available for excellent students.
The University offers various types of scholarships, tuition  and accommodation  grants to students. For more information, see  KIU Student Grant Fund Guide.
According to the final results of the 2021 unified national exams, Kutaisi International University, which has only been functioning for two years, has a leading position in the ranking of Georgian universities. According to the information published by the National Assessment and Examination Center , in terms of the average competitive score KIU ranks first among 19 public universities and second among 53 authorized higher education institutions.
Admission
Admission to undergraduate programs at KIU is based on the Unified  National Examinations, the detailed information of which can be found in the Applicant’s Guide on the National Assessment and Examination Center  (NAEC) website. Applicants wishing to study in the Bachelor's programs of Kutaisi International University should register online at the said website. The code of Kutaisi International University is 197.
10% of the total number of vacancies announced for the program are allocated to the contingent enrolled with a second compulsory elective subject.