“ციფრული აზროვნება 2022”
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი აცხადებს სტუდენტთა მიღებას ზაფხულის სკოლაში “ციფრული აზროვნება 2022”, რომლის მიზანია სტუდენტთათვის Hardware Design და Software Development -ის მიმართულებით ცოდნის გაღრმავება.
ზაფხულის სკოლა ჩატარდება 13-დან 15 ივლისის ჩათვლით.
მეცადინეობის დრო: ოთხშაბათი, ხუთშაბათი, პარასკევი 10:00-დან 15:30 საათამდე.
ზაფხულის სკოლას გაუძღვება ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის პროფესორი: ია მოსაშვილი. ლექციებს ასევე წაიკითხავენ პროფესორის/სწავლების ასისტენტები: სალომე ფიროსმანიშვილი, ვასილი ნიკოლაევი და მირიან გიორგაძე.
ვის შეუძლია მონაწილეობის მიღება?
ზაფხულის სკოლაში მონაწილეობა შეუძლიათ სტუდენტებს, რომელთაც გავლილი აქვთ კომპიუტერის არქიტექტურის  კურსი და ფლობენ Hardware/Software ენებს. მონაწილეთა შერჩევისას, უპირატესობა მიენიჭებათ იმ სტუდენტებს, რომლებიც ფლობენ Verilog და/ან VHD ენებს.
ზაფხულის სკოლაში მეცადინეობა წარიმართება ჰიბრიდული მოდელით, ქართულ და ინგლისურ ენებზე.
მონაწილეთა მაქსიმალური რაოდენობა: 25.
როგორ მივიღოთ მონაწილეობა?
მონაწილეობის მსურველებმა გთხოვთ, შეავსოთ სარეგისტრაციო ფორმა შემდეგ ბმულზე.
აპლიკაციის შევსების ვადა: 23 მაისიდან 6 ივნისის 18:00 საათამდე.
ზაფხულის სკოლაში მონაწილე სტუდენტებს გადაეცემათ სერტიფიკატები.
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად დაგვიკავშირდით: cs@kiu.edu.ge. ტელ: 511 13 51 97. საკონტაქტო პირი: ნათია გაფრინდაშვილი, მათემატიკის და კომპიუტერული მეცნიერების სკოლის კოორდინატორი.

KIU Summer School 2022
Kutaisi International University is announcing students admission to KIU Summer School 2022. The goal of the school is to support students enhance knowledge in Hardware Design and Software Development in Unity.
KIU Summer School will be held on 13th – 15th of July.
Session time: Wednesday, Thursday, and Friday from 10:00 till 15:30.
Summer school will be led by KIU Professor Ia Mosashvili. Lectures will also be delivered by PA/TAs: Salome Pirosmanishvili, Vasili Nikolaevi, and Mirian Giorgadze.
Who can participate?
Any university student who has studied Computer Architecture Course and has knowledge in Hardware/Software languages can participate in the Summer School. The applicants, who have the knowledge of Verilog and/or VHD languages, will have the highest priority for the selection process.
The classes will be conducted in a hybrid model, in Georgian and English languages.
The number of students to be accepted: 25
How can we participate?
For the registration students should complete the application form using this link.
Application period: 23rd of May to 6th of June 18:00 pm
The participants will be awarded with certificates.
Where can I learn additional information about KIU summer school?
Please, contact the administration of the School of Computer Science for additional information: cs@kiu.edu.ge, 511 13 51 97.