პროფესორი რუდი ზაგსტი
რუდი ზაგსტმა შეისწავლა ბიზნეს-მათემატიკა ულმის უნივერსიტეტში (University of Ulm). სტოხასტური დინამიური ოპტიმიზაციის მიმართულებით დისერტაციის დაცვის შემდგომ, მისი პროფესიული კარიერა დაიწყო ჰიპო ვერეინსბანკში (HypoVereinsbank AG), სადაც ის მუშაობდა პროდუქტების განვითარების ხელმძღვანელად ინსტიტუციური საინვესტიციო მენეჯმენტის მიმართულებით. შემდგომში, პროფესორმა ზაგსტმა მუშაობა გააგრძელა საერთაშორისო აქტივების მართვის კომპანიაში (Allfonds International Asset Management GmbH) საკონსულტაციო განყოფილების ხელმძღვანელის პოზიციაზე. მოგვიანებით კი, იგი დაინიშნა კერძო კვლევითი ინსტიტუტის, კომპანია რისკ ლაბის (RiskLAb GmbH) დირექტორის თანამდებობაზე ფინანსების მიმართულებით.
1992 წლიდან, პროფესორი ზაგსტს სხვადასხვა აკადემიური თანამდებობა ეკავა აუგსბურგის (Augsburg), სენტ გალენის (St. Gallen), მიუნხენის (Мunich), ტორონტოს (Toronto), ულმისა (Ulm) და სინგაპურის (Singapore) უნივერსიტეტებში. ჰაბილიტაციის გავლის შემდგომ (2000 წ.), პროფესორმა ზაგსტმა მიუნხენის ტექნიკურ უნივერსიტეტიდან მიიღო მოწვევა მათემატიკური ფინანსების პროფესორის თანამდებობაზე მუშაობის შესახებ (2001 წ.), სადაც ამჟამად იგი მათემატიკური ფინანსების კათედრის თავმჯდომარე და სადაზღვევო კვლევითი ცენტრის - ERGO (ERGO Center of Excellence in Insurance) ხელმძღვანელია. პროფესორ რუდი ზაგსტის კვლევები ორიენტირებულია ფინანსურ ინჟინერიაზე, რისკებისა და აქტივების მენეჯმენტზე.
2003 წელს პროფესორი ზაგსტი დაინიშნა ეკონომიკის ფაკულტეტის მეორე წევრად. 2004 წლიდან, მას მიუნხენის ტექნიკური უნივერსიტეტისა (Technical University of Munich) და ბაიროითის უნივერსიტეტის (University of Bayreuth) ერთობლივი ელიტარული პროგრამის - „ფინანსები და ინფორმაციის მენეჯმენტი“ (Finance & Information Management) თავმჯდომარის მოადგილის თანამდებობა უკავია. პროფესორი ზაგსტი ასევე მუშაობს ბავარიის ეკონომიკის, რეგიონული განვითარებისა და ენერგეტიკის სამინისტროს (Bavarian State Ministry of Economic Affairs, Regional Development and Energy), მიუნხენის ფინანსურ საინიციატივო ცენტრში (FPMI - Munich Financial Center Initiative) და ბავარიის კვლევითი ფონდის (Bavarian Research Foundation) მრჩეველთა საბჭოში. ის ასევე გახლავთ კომპანია Ecuadorhilfe Stuttgart-ის აღმასრულებელი საბჭოს წევრი.
2007 წელს პროფესორ ზაგსტს ჟურნალ Unicum Beruf-ის მიერ მიენიჭა „2007 წლის საუკეთესო პროფესორი“-ს წოდება იმ წვლილისათვის, რაც მან სტუდენტების პრაქტიკული განათლების სფეროში შეიტანა.
პროფესორი აკაკი ხელაძე
პროფესორი დოქტორი აკაკი ხელაძე გახლავთ ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის (KIU საქართველო, ქუთაისი) და გრენობლის მენეჯმენტის სკოლის (GEM საფრანგეთი, გრენობლი) მენეჯმენტის პროფესორი. ის ასევე არის ნიუ-ვესტმინსტერ კოლეჯის (ვანკუვერი, ბრიტანეთის კოლუმბია) დამსახურებული მეცნიერ თანამშრომელი. პროფ. აკაკი ხელაძე დაარსების დღიდან გახლდათ „საქართველოს ბანკის უნივერსიტეტის“ რექტორი; უნივერსიტეტი დააფუძნა რეგიონალურ ბაზარზე ერთ-ერთმა უმსხვილესმა საერთაშორისო მოთამაშემ - საქართველოს ბანკმა, რომელიც ლონდონის საფონდო ბირჟის პრემიუმ ჩამონათვალში 250 უმსხვილეს კომპანიას შორისაა.
რამდენიმე წლის წინ პროფესორი აკაკი ხელაძე მოღვაწეობდა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ეკონომიკისა და ბიზნეს სკოლის დეკანის პოზიციაზე. ის კავკასიის უნივერსიტეტისა (საქართველო, თბილისი) და ჯორჯიის უნივერსიტეტის (ჯორჯიის შტატი, ატლანტა, აშშ) ორმაგი ხარისხის მენეჯმენტის მეცნიერებათა დოქტორია. 10 წელზე მეტია კითხულობს ლექციებს სხვადასხვა უნივერსიტეტებსა და საჯარო/კერძო დაწესებულებებში ადგილობრივ თუ საერთაშორისო დონეზე.
პროფ. აკაკი ხელაძეს გააჩნია ტრენინგების ჩატარების დიდი გამოცდილება ისეთი მიმართულებებით, როგორიცაა სტრატეგიული და პროექტის მენეჯმენტის, გადაწყვეტილების მიღების, მართვის, მენეჯმენტის კონცეფციების, ბიზნეს გეგმის შემუშავების და სხვ.
გარდა ამისა, ის უწევდა პრაქტიკულ კონსულტაციას დაინტერესებულ პირებს ზემოთ აღნიშნულ სფეროებში. სწავლების გარდა, პროფ. აკაკი ხელაძე მუშაობდა ხელმძღვანელის თანამდებობაზე სხვადასხვა კერძო ორგანიზაციებში.

Prof. Dr. Rudi Zagst
Rudi  Zagst studied business mathematics at the University of Ulm. After his  dissertation in the field of stochastic dynamic optimization, he started  his professional career at HypoVereinsbank AG. There, he worked as Head  of Product Development in the lnstitutional Investment Management  before transferring to Allfonds International Asset Management GmbH as  Head of Consulting and finally becoming Managing Director of Risklab  GmbH - Private Research Institute for Financial Studies in 1997.
Since 1992, Prof. Zagst has held various teaching assignments at the Universities of Augsburg, St. Gallen, Munich, Toronto, Ulm and Singapore. After completing his habilitation in 2000 at the University of Ulm, Prof. Zagst accepted a call to the Technical University of Munich as Professor of Mathematical Finance in 2001, where he holds the Chair of Mathematical Finance and is Head of the ERGO Center of Excellence in lnsurance. His research focuses on financial engineering, risk and asset management.
In 2003, Prof. Zagst was appointed a second member of the Faculty of Economics. Since 2004 he has been Deputy Chairman of the joint elite degree program "Finance & Information Management" of the Technical University of Munich and the University of Bayreuth.
Prof. Zagst works on a voluntary basis in the Munich Financial Center Initiative (FPMI) of the Bavarian State Ministry of Economic Affairs, Regional Development and Energy, in the Advisory Board of the Bavarian Research Foundation and as the Executive Board member of Ecuadorhilfe Stuttgart e.V.
In 2007, Prof. Zagst was honored by the magazine Unicum Beruf with the award "Professor of the Year in 2007" for his commitment to a practical education of his students.
Prof. Dr. Akaki Kheladze
Dr. Akaki Kheladze is a Professor of Management at Kutaisi International University, (Kutaisi, Georgia) and at Grenoble School of Management, GEM (Grenoble, France). He also acts as a distinguished fellow of New Westminster College (Vancouver, British Columbia). Since its foundation, was a Rector at Bank of Georgia University, founded by the Bank of Georgia which is the biggest international player on the regional market and is LSE listed premium 250 company.
Previously, he joined Tbilisi State University as a Dean of School of Economic and Business. Dr. Kheladze holds a dual PhD degree in Management from Caucasus University (Tbilisi, Georgia) and Georgia State University (Atlanta,  Georgia, USA). He possesses more than 10 years of teaching experience,  providing lectures in the universities and private/public institutions  at local and international level. His expertise covers provision of  training in the field of strategic and project management, decision  making, leadership, management concepts, Business plan development and  etc.
In  addition, Dr. Kheladze was providing practical consultancy in above  mentioned areas. Apart from the teaching activities, Dr. Kheladze worked  on the managerial positions in the various private organizations.
Faculty Members
The students will have a truly unique international experience at KIU with Georgian and international faculty members.