პროფესორი მირანდა გიორგაშვილი - დაასრულა თბილის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, 2019 დაიცვა დოქტორის ხარისხი სოციალური ფსიქოლოგიის მიმართულებით. 2020 წლიდან აიმაღლა კვალიფიკაცია ფსიქოდინამიკური ფსიქოთერაპიის მიმართულებით. ამჟამად გადის ფორმაციას ფსიქოანალიტიკოსად, ლაკანიანური ფსიქოანალიზის მიმართულებით.
2012 წლიდან ასწავლის სხვადასხვა კურსებს (კვლევის მეთოდები, პიროვნების ფსიქოლოგია, ჯგუფის ფსიქოლოგია, პოლიტიკური ფსიქოლოგია, კოგნიტური ფსიქოლოგია) ბაკალავრისა და მაგისტრატურის საფეხურებზე, საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტებში.
2021 წლიდან აქვს კერძო პრაქტიკა ჯგუფური ფსიქოდინამიკური ფსიქოთერაპიის მიმართულებით (პროცესს ჯგუფი - EGPS კურსდამთავრებული, რელაციური ფსიქოანალიზი - Mitchell Center for Relational Studies კურსდამთავრებული (USA programs)) და ინდივიდუალური ფსიქოთერაპიის მიმართულებით. არის ქართული ანალიტიკური სივრცის და იუნგიანური ფსიქოანალიტიკური ასოციაციის, ასევე საქართველოს ჯგუფური ფსიქოთერაპიის ასოციაციის წევრი.

Professor Miranda Giorgashvili Graduated from Tbilisi State University, defended her doctoral degree in social psychology in 2019. Since 2020, she has been advancing her qualifications in psychodynamic psychotherapy. She is currently undergoing training (formation) as a psychoanalyst, in Lacanian Psychoanalysis school of Georgia.
Since 2012, she has been teaching various courses (research methods, personality psychology, group psychology, political psychology, cognitive psychology) at the bachelor's and master's levels.
Since 2021, she has had a private practice in group psychodynamic group  psychotherapy (process group -  EGPS graduate, Relational psychoanalysis -  Mitchel Center for Relational Studies Graduate (USA programs)) and individual psychotherapy. She is a member of the Georgian Analytical Space (Lacanian Psychoanalysis) and the Jungian Psychoanalytic Association.