ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში ღია კარის დღეები დაიწყო!
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტმა (KIU) აბიტურიენტებისთვის პირველი ღია კარის დღე გამართა. შეხვედრას KIU-ს რექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, ქუთაისის საუნივერსიტეტო ქალაქის დირექტორი ვახტანგ ცაგარელი, სკოლების ხელმძღვანელებთან და ადმინისტრაციის წარმომადგენლებთან ერთად დაესწრო.
შეხვედრის ფარგლებში აბიტურიენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ: პირადად გასაუბრებოდნენ პროგრამების ხელმძღვანელებს; მიეღოთ დეტალური ინფორმაცია ევროპული სტანდარტის საბაკალავრო პროგრამებზე; დაეთვალიერებინათ KIU-ს ულტრათანამედროვე კამპუსი, სადაც სტუმრებს, უშუალოდ, უნივერსიტეტის სტუდენტებმა უმასპინძლეს.
KIU მომდევნო ღია კარის დღეებს - 27 მარტს გამართავს!
აირჩიე შენთვის სასურველი თარიღი და გვეწვიე!
მსურველებს რეგისტრაციის გავლა შეგიძლიათ შემდეგ ბმულზე: https://forms.office.com/e/8LB7TCFV0J
რეგისტრაციის ვადაა თქვენ მიერ შერჩეული თარიღის წინა სამუშაო დღე, 18:00 საათი.
რეგისტრაციის დასტურსა და ღია კარის დღის შესახებ დამატებით ინფორმაციას მიიღებთ ელექტრონულ ფოსტაზე.
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი 2026-2027 აკადემიურ წელს მნიშვნელოვანი სიახლეებითა და საერთაშორისო დონის საბაკალავრო პროგრამებით ხვდება. პროგრამების უმრავლესობა ევროპის წამყვან უნივერსიტეტებთან მჭიდრო თანამშრომლობით ხორციელდება.
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში სტუდენტებს დახვდებათ 163 ჰექტარზე გაშლილი ეკოლოგიურად სუფთა საუნივერსიტეტო ქალაქი - თანამედროვე ლაბორატორიებითა და სასწავლო კორპუსებით, სრულად აღჭურვილი საცხოვრებელი კომპლექსითა და ახალგაზრდების განვითარებაზე მორგებული ინფრასტრუქტურით.

Kutaisi International University (KIU) held its first Open Day for prospective students. The event was attended by KIU Acting Rector and Director of the Kutaisi University Campus, Mr. Vakhtang Tsagareli, together with heads of schools and university administration representatives.
During the event, prospective students had the opportunity to meet programme heads in person, receive detailed information about KIU's European-standard undergraduate programmes, and explore KIU's ultra-modern campus — guided by current KIU students themselves.
Kutaisi International University enters the 2026–2027 academic year with exciting new developments and internationally competitive undergraduate programmes, the majority of which are delivered in close collaboration with leading European universities.
Students at KIU will find a 163-hectare, environmentally friendly university campus equipped with state-of-the-art laboratories and academic buildings, fully furnished residential complex, and infrastructure designed to support the holistic development of young people.
Enrolment in KIU's undergraduate programmes is carried out through the Unified National Examinations (197).
Kutaisi International University (KIU) is Georgia's largest philanthropic mega-project. The international charitable foundation “Cartu” is investing one billion euros in the development of the university.