მიუნხენის ტექნიკური უნივერსისტეტის (TUM) აღმასრულებელი ვიცე-პრეზიდენტის ვიზიტი KIU-ში
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის (KIU) რექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა, პროფესორმა პაატა ტურავამ მიუნხენის ტექნიკური უნივერსიტეტის (TUM) აღმასრულებელ ვიცე-პრეზიდენტს, პროფესორ გერარდ კრამერს და მიუნხენის ტექნიკური უნივერსიტეტის (TUM) ემერიტუს პრეზიდენტს, KIU-ს საპატიო პრეზიდენტს, პროფესორ ვოლფგანგ ა. ჰერმანს უმასპინძლა.
შეხვედრაზე მხარეებმა პარტნიორობის შედეგები განიხილეს და თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაფართოების შესახებ იმსჯელეს. პროფესორმა პაატა ტურავამ სტუმრებს გაწეული თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა. შეხვედრას, ასევე, ესწრებოდნენ საერთაშორისო-საქველმოქმედო ფონდ „ქართუს" გამგეობის თავმჯდომარე ნიკოლოზ ჩხეტიანი, KIU-ს კანცლერი ლევან კოპალიანი და ქუთაისის საუნივერსიტეტო ქალაქის დირექტორი ვახტანგ ცაგარელი.
აღსანიშნავია, რომ მიუნხენის ტექნიკური უნივერსიტეტი (TUM) ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის მთავარი სტრატეგიული პარტნიორია. KIU-ს საოპერაციო მოდელი ეფუძნება TUM-ის მოდელს. ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის საგანმანათლებლო პროგრამების უმეტესობა შემუშავებულია TUM-თან პარტნიორობით და წარმოადგენს მიუნხენის ტექნიკური უნივერსიტეტის პროგრამების ანალოგს. ამასთან, პარტნიორობის ფარგლებში, ყოველწლიურად ხორციელდება არაერთი აკადემიური გაცვლითი პროგრამა KIU-ს საბაკალავრო და სამაგისტრო საფეხურის სტუდენტებისთვის.

Visit of the Technical University of Munich (TUM) Executive Vice President to KIU
The Acting Rector of Kutaisi International University (KIU), Professor Paata Turava, hosted the Executive Vice President of the Technical University of Munich (TUM), Professor Gerhard Kramer, and the President Emeritus of TUM and Honorary President of KIU, Professor Wolfgang A. Herrmann.
During the meeting, the parties reviewed the outcomes of their partnership and discussed further expansion of collaboration. Professor Paata Turava expressed his gratitude to the guests for their sustained cooperation. The meeting was also attended by Nikoloz Chkhetiani, Chairperson of the Board of the International Charitable Foundation "Cartu," Levan Kopaliani, Chancellor of KIU, and Vakhtang Tsagareli, Director of Kutaisi University Campus.
The Technical University of Munich (TUM) is the principal strategic partner of Kutaisi International University. KIU's operational model is based on the TUM framework. The majority of Kutaisi International University's academic programs have been developed in partnership with TUM and constitute analogues of the Technical University of Munich's programs. Furthermore, within the framework of this partnership, numerous academic exchange programs are implemented annually for KIU's undergraduate and postgraduate students.