გივი მიქანაძემ KIU-ს საპატიო პრეზიდენტს უმასპინძლა
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გივი მიქანაძემ მიუნხენის ტექნიკური უნივერსიტეტის (TUM) ემერიტუს პრეზიდენტთან, ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის (KIU) საპატიო პრეზიდენტთან, პროფესორ ვოლფგანგ ა. ჰერმანთან სამუშაო შეხვედრა გამართა.
მინისტრმა მადლობა გადაუხადა ვოლფგანგ ა. ჰერმანს KIU-ს განვითარებაში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის და ამ მიმართულებით გერმანული მხარის აქტიური ჩართულობის მნიშვნელობაზე ისაუბრა.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის მოადგილე ზვიად გაბისონია, ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, პროფესორი პაატა ტურავა, ააიპ ქუთაისის საუნივერსიტეტო ქალაქის დირექტორი ვახტანგ ცაგარელი და სამინისტროს სტრატეგიული განვითარების დეპარტამენტის უფროსი ნიკოლოზ ბესელია.
შეხვედრაზე მხარეებმა უნივერსიტეტის სამომავლო განვითარების პერსპექტივები და ადრონული თერაპიის ცენტრის პროექტთან დაკავშირებული საკითხები განიხილეს, მათ შორის, KIU-ს მიუნხენის ტექნიკურ უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის ფარგლებში შექმნილი აკადემიური პროგრამების კიდევ უფრო გაფართოებაზე იმსჯელეს.
შეხვედრის დასასრულს ვოლფგანგ . ჰერმანმა გივი მიქანაძეს როგორც  უმაღლესი განათლების, ასევე მეცნიერების მიმართულებით არსებული თანამშრომლობის გაღრმავების მზაობა დაუდასტურა.

Givi Mikanadze hosted the Honorary President of KIU
Givi Mikanadze Minister of Education, Science, and Youth of Georgia held a working meeting with Professor Dr. Wolfgang A. Herrmann, President Emeritus of the Technical University of Munich (TUM) and Honorary President of Kutaisi International University (KIU).
The Minister expressed his gratitude to Professor Dr. Wolfgang A. Herrmann for his exceptional contribution to the development of KIU and underscored the importance of Germany's active involvement in this initiative.
The meeting was also attended by Zviad Gabisonia, Deputy Minister of Education, Science, and Youth, Professor Paata Turava, Acting Rector of Kutaisi International University, Vakhtang Tsagareli, Director of Kutaisi University Campus, and Nikoloz Beselia, Head of the Ministry's Strategic Development Department.
During the meeting, the parties discussed the prospects for the university's future development and matters relating to the hadron therapy centre project. Furthermore, they deliberated on the further expansion of academic programs established within the framework of KIU's collaboration with the Technical University of Munich.
At the conclusion of the meeting, Professor Dr. Wolfgang A. Herrmann reaffirmed his commitment to deepening existing cooperation in both higher education and scientific research.