ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტსა და ქუთაისის მერიას შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში KIU-სა და ქუთაისის მერიას შორის თანამშრომლობის მემორანდუმის გაფორმების ცერემონია გაიმართა. მემორანდუმს ხელი ქუთაისის მერმა იოსებ ხახალეიშვილმა და ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორმა ალექსანდრე თევზაძემ მოაწერეს. მხარეებს შორის თანამშრომლობა მიზნად ისახავს საგანმანათლებო, სამეცნიერო, სტუდენტური ცხოვრების, კულტურული, და რეგიონში ინოვაციების ეკოსისტემის განვითარების მიმართულებით ერთობლივი ღონისძიებების განხორციელებას.
პარტნიორობის ფარგლებში, KIU-ს სტუდენტების ჩართულობით, განხორციელდება ერთობლივი სტარტაპ პროექტები, რომლებიც ხელს შეუწყობს უნივერსიტეტისა და მუნიციპალიტეტის ინოვაციების ეკოსისტემის განვითარებას. თანამშრომლობა ითვალისწინებს, სტუდენტური ცხოვრების, კულტურული და სასპორტო მიმართულებებით ერთობლივი ღონისძიებების ჩატარებას. ასევე მემორანდუმის თანახმად, სტუდენტებს შესაძლებლობა ექნებათ სტაჟირება გაიარონ ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოში.
მემორანდუმის გაფორმების ცერემონიას იმერეთის გუბერნატორის მოადგილე ლევან კიკნაველიძე, ქუთაისის საკრებულოს თავმჯდომარე ირაკლი შენგელია, უნივერსიტეტის თანამშრომლები და სტუდენტები ესწრებოდნენ.

Memorandum of Cooperation Signed between Kutaisi International University and Kutaisi City Hall
Kutaisi International University hosted the signing ceremony of the Memorandum of Cooperation between KIU and Kutaisi City Hall. The memorandum was signed by the Mayor of Kutaisi Ioseb Khakhaleishvili and Rector of Kutaisi International University Alexandre  Tevzadze. The cooperation between the parties is aimed at implementing joint activities in the direction of developing the educational, scientific, student life, cultural and innovative ecosystem in the region.
Within the framework of the partnership, joint startup projects will be implemented with the participation of KIU students, which will contribute to the development of the innovative ecosystem of the University and the municipality. The cooperation envisages joint activities in the areas of student life, culture and sports. Also, according to the Memorandum, students will have an opportunity to get an internship in the local government.
Deputy Governor of Imereti Levan Kiknavelidze, Head of Kutaisi City Council Irakli Shengelia, staff and students of the University attended the signing ceremony.