KIU-მ „GET LOST WIZZAIR“-ის მონაწილეებს უმასპინძლა
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტს არაბეთის გაერთიანებული საემიროებიდან ჩამოსული საერთაშორისო მედიის წარმომადგენლები, ბლოგერები, ჟურნალისტები და ინფლუენსერები ეწვივნენ.
პროექტის - “GET LOST WIZZAIR/დაიკარგე Wizz Air-თან ერთად 200 მონაწილისთვის საინფორმაციო ტური მოეწყო. ვიზიტორებმა რეგიონში ერთ-ერთი უდიდესი საუნივერსიტეტო ქალაქი მოინახულეს, დაათვალიერეს KIU-ს კამპუსი, საცხოვრებელი და სასწავლო სივრცეები, სტრიტ არტის ნამუშევრები. სტუმრები ასევე შეხვდნენ უნივერსიტეტის ადმინისტრაციას და სტუდენტებს.
ბლოგერების ვიზიტი KIU-ში პროექტის - GET LOST WIZZAIR“ ფარგლებში განხორციელდა. მსგავსი მასშტაბის ინფო-ტური საქართველოში პირველად ჩატარდა.  ქუთაისი არაბეთის გაერთიანებული საემიროებიდან ჩამოსულ 100 ჟურნალისტს, ბლოგერსა და ინფლუენსერს (მეწყვილეებთან ერთად) 4 დღის განმავლობაში მასპინძლობდა. ისინი გაეცნენ რეგიონის ღირსშესანიშნაობებს, დაცულ ტერიტორიებსა და  კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლებს. ვიზიტის შემდეგ იგეგმება საიმიჯო ვიდეორგოლების მომზადება და საერთაშორისო მედია პლატფორმებზე განთავსება. პროექტი, რომელიც ახლო აღმოსავლეთში იმერეთის რეგიონის შესახებ ცნობადობის გაზრდას ისახავს მიზნად, DMO იმერეთისა  და კომპანია Wizz air abu dhabi-ის  თანამშრომლობის შედეგად ხორციელდება.
პროექტში
პარტნიორი ორგანიზაცის სტატუსით ჩართულ არიან ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაცია, საქართველოს აეროპორტების გაერთიანება,  საქართველოს დაცული ტერიტორიების სააგენტო, ვანის არქეოლოგიური მუზეუმი, ქუთაისის მერიის ფოლკლორის ცენტრის - სიმღერისა და ცეკვის სახელმწიფო ანსამბლი.

Representatives of international media, bloggers, journalists and influencers arrived from the United Arab Emirates visited Kutaisi International University.
An information tour was organized for 200 participants of GET LOST WIZZAIR project. The guests visited one of the largest university cities in the region, toured the KIU campus, residential and academic areas, and works of street art. The guests also met with the University administration and students.
The bloggers’ visit to KIU took place as part of the GET LOST WIZZAIR project. An information tour of such a scale was held in Georgia for the first time. During 4 days Kutaisi hosted 100 journalists, bloggers and Influencers (with spouses) from the United Arab Emirates. They got acquainted with the sights, protected areas and monuments of cultural heritage of the region. After the visit, there are plans to prepare image videos and post them on international media platforms. The project aimed at raising awareness about the Imereti region in the Middle East is the result of cooperation between DMO Imereti and Wizzair Abu Dhabi. Kutaisi International University, National Tourism Administration, Georgian Airports Association, Georgian National Agency of Protected Areas, Vani Archaeological Museum, Kutaisi City Hall Folklore Center – the State Song and Dance Ensemble are involved in the project as partner organizations.