კამპუსის ტური ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში
27 და 28 აპრილს ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში კამპუსის ტური ჩატარდა. ტურში მონაწილეობა დამამთავრებელი კლასის მოსწავლეებმა, აბიტურიენტებმა, მშობლებმა და პედაგოგებმა მიიღეს. ორი დღის განმავლობაში უნივერსიტეტს 250-მდე ვიზიტორი ეწვია. სტუმრებს KIU-ს ელჩებმა უმასპინძლეს და თანატოლებს უნივერსიტეტში სწავლისა და ცხოვრების გამოცდილება გაუზიარეს. ტურის მონაწილეებმა აუდიტორიები, კომპიუტერული ლაბორატორიები, ბიბლიოთეკა, საკონფერენციო, საგამოფენო და რეკრეაციული სივრცეები, კაფეტერია, საერთო სამუშაო ოთახები, მიურალები, სტუდიოს ტიპის ნომრები, კინოდარბაზი, თამაშების ოთახი, სასპორტო დარბაზი დაათვალიერეს. ტურის ფარგლებში სტუმრებმა საბაკალავრო პროგრამების, გრანტების ფონდის, საგანმანათლებლო პროცესისა და სტუდენტური ცხოვრების შესახებ მიიღეს ინფორმაცია.
ღია კარის დღეები ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტში პერიოდულად ტარდება, მსგავს ტურს KIU მიმდინარე სასწავლო წლის ბოლომდე კვლავ განახორციელებს.
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტის შესახებ:
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტი (KIU) ქუთაისში, ეკოლოგიურად სუფთა გარემოში მდებარეობს. კამპუსი 160 ჰექტარ მიწაზეა გაშენებული და მოიცავს ულტრათანამედროვე აკადემიურ კორპუსებს, ბიბლიოთეკებს, კაფეტერიებს, კეთილმოწყობილ სასპორტო და საგზაო ინფრასტრუქტურას, საერთო სამუშაო სივრცეებს, სტუდენტურ საცხოვრებლებს, ასევე საცხოვრებლებს აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალისთვის. საუნივერსიტეტო ქალაქის განვითარება და მშენებლობა ეტაპობრივად მიმდინარეობს. ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტმა (KIU) სტუდენტების პირველი ნაკადი 2020-2021 სასწავლო წელს ბაკალავრიატის სამ ინგლისურენოვან პროგრამაზე (მენეჯმენტი, მათემატიკა და კომპიუტერული მეცნიერება) მიიღო. დღეისათვის უნივერსიტეტში 700-მდე სტუდენტი სწავლობს. KIU-ს პარტნიორია მსოფლიოს ერთ-ერთი წამყვანი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება მიუნხენის ტექნიკური უნივერსიტეტი (TUM and TUM International).

On April 27th and 28th the Open Doors Day in Kutaisi International University campus was held. Graduate students, applicants, parents and teachers took part in the excursion. During two days about 250 people visited the University. Guests were welcomed by KIU ambassadors who shared with their peers their experiences of studying and living at the University. Tour participants saw the classrooms, computer labs, library, conference rooms, exhibition and recreational facilities, cafeteria, common workrooms, wall paintings, studio-type rooms, cinema hall, game room, gym. During the tour, guests received information about the undergraduate programs, the scholarship fund, the teaching process and student life.
Open Doors Days are held periodically at Kutaisi International University and KIU will hold similar tours until the end of the current academic year.
About Kutaisi International University:
Kutaisi International University (KIU) is located in Kutaisi, in an eco-friendly environment. The university campus is spread over 160 hectares of land and includes ultramodern academic buildings, libraries, cafeterias, a well-equipped sports and road infrastructure, co-working spaces, student housing as well as housing for academic and administrative staff. The development and construction of the university city is progressing step by step. Kutaisi International University (KIU) accepted the first intake of students for the academic year 2020-2021 in three English language bachelor programs (Management, Mathematics and Science). The University currently has around 700 students. One of the world’s leading universities, Technical University of Munich (TUM and TUM International), is a partner of KIU.