KIU-ს სამართლის სკოლა ევროპის საჯარო სამართლის ორგანიზაციაში (EPLO) გაწევრიანდა
ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტსა (KIU) და ევროპის საჯარო სამართლის ორგანიზაციას (EPLO) შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რომლის ფარგლებშიც KIU-ს სამართლის სკოლა  ევროპის საჯარო სამართლის ორგანიზაციაში გაწევრიანდა. აღნიშნული პარტნიორობა სამართლის სკოლის სტუდენტებსა და აკადემიურ პერსონალს შესაძლებლობას მისცემს ინტეგრირდნენ ევროპულ საგანმანათლებლო სივრცეში, ჩაერთონ საერთაშორისო კვლევით პროექტებში, მონაწილეობა მიიღონ საზაფხულო სკოლებსა და გაცვლით პროგრამებში.
ევროპის საჯარო სამართლის ორგანიზაცია (EPLO) 2007 წელს დაარსდა. მისი მიზანია ხელი შეუწყოს ცოდნის შექმნას და გავრცელებას საჯარო სამართლისა და მმართველობის სფეროში, მათ შორის: ეროვნულ და ევროპულ საჯარო სამართალში, ადამიანის უფლებათა სამართალში, გარემოსდაცვით და საერთაშორისო სამართალში.
საგანმანათლებლო მისიის შესასრულებლად, EPLO-მ დააარსა ევროპის სამართლისა და მმართველობის სკოლა (ELGS), საერთაშორისო უნივერსიტეტი, რომლის საგანმანათლებლო პროგრამები აღიარებულია იტალიის, იუნესკოს ქსელისა და Erasmus+ პროგრამის მიერ.
ქუთაისის საერთშორისო უნივერსიტეტის (KIU) სამართლის სკოლამ სტუდენტთა პირველი ნაკადი 2025-2026 სასწავლო წელს მიიღო. KIU-ს სამართლის სკოლა ევროპის სამართლის ფაკულტეტების ასოციაციის (ELFA) წევრია.

KIU's School of Law has joined the European Public Law Organization (EPLO)
A Memorandum of Understanding has been signed between Kutaisi International University (KIU) and the European Public Law Organization (EPLO). Under the MOU, KIU’s School of Law has officially joined the EPLO network. This partnership will provide students and academic staff of the School of Law with opportunities to integrate into the European educational space, engage in international research projects, and participate in summer schools and exchange programs.
The European Public Law Organization (EPLO), established in 2007, aims to promote the creation and exchange of knowledge in the fields of public law and governance, including national and European public law, human rights law, environmental law, and international law.
To fulfill its educational mission, EPLO founded the European Law and Governance School (ELGS), an international university whose academic programs are recognized by Italy, the UNESCO network, and the Erasmus+ Programme.
Kutaisi International University’s (KIU) School of Law welcomed its first cohort of students in the 2025–2026 academic year. The KIU School of Law is also a member of the European Law Faculties Association (ELFA).